Najčastejšie kladené otázky

Pomôže výpočet plodných dní podľa biorytmickej metódy aj vtedy, ak u mňa diagnostikovali zdravotný problém?

Žiaden výpočet na svete, nech už by bol od kohokoľvek, vám sám osebe nemôže spriechodniť vajcovody, ak sú napríklad nepriechodné.  Nedá do poriadku vašu chrbticu či hormóny, ak v poriadku nie sú. Výpočet plodných dní však je dôležitá a účinná pomôcka, ktorá vám umožní zlepšiť šancu na otehotnenie. Hlavne v prípadoch ak je oplodnenie sťažené v dôsledku nejakých nepriaznivých faktorov, či už na strane ženy, alebo jej partnera – vek, znížená spermatogenéza, a podobne.

Ak nenastala nezvratná organická zmena, ktorá by možnosť otehotnenia jednoznačne vylučovala, potom vám znalosť vášho fertilného biorytmu pomôže zlepšiť šancu na otehotnenie.

Táto metóda si nekladie za cieľ nahradiť hormonálnu či chirurgickú liečbu, tam, kde je potrebná. Môže ju však veľmi vhodne dopĺňať. Aj keď absolvujete alebo ste už absolvovali klasické liečenie, môžete to s biorytmickou metódou skúsiť. Tým nemôžete nič pokaziť, môžete len získať.

Ako môžem otehotnieť mimo termínu ovulácie?

Predstava, že v počas ženského cyklu dochádza k dozretiu a uvoľneniu len jediného vajíčka a to práve a jedine uprostred neho, je už dnes prekonaná. K uvoľneniu vajíčka môže dôjsť, a aj dochádza, i nezávisle od tohto termínu. Môže ho vyvolať napríklad aj orgazmus. Dokazuje to aj práca vedcov z Kanadskej univerzity v Saskatchewane. (odkaz): https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/11258-nektere-zeny-behem-cyklu-ovuluji-vickrat-nez-jednou.html
Učebnice sa však neprepisujú každý deň…

A čo keď nepoznám presný čas, kedy som sa narodila?​

Biorytmická metóda nie je citlivá na presný čas narodenia. Ak chcete zlepšiť šancu na otehotnenie alebo vybrať pohlavie pre dieťatko, stačí vedieť dátum vášho narodenia, (to zrejme viete). Samozrejme, dobré je poznať približnú hodinu, prípadne či to bolo ráno alebo večer. Pre úspešnosť metódy to však nie je rozhodujúce.

Mám nepravidelnú menštruáciu, môžem využiť biorytmickú metódu?

Pretože fertilný biorytmus nie je celkom závislý od menštruačného cyklu, umožňuje, ak sa podľa neho budete riadiť, zlepšiť vaše predpoklady na otehotnenie i v takomto prípade.

Ak si u vás dám urobiť výpočet, budem tomu potom rozumieť?​

Praktické použitie biorytmickej metódy je veľmi jednoduché. Nemusíte sa obávať, že by ste niečomu neporozumeli.
K výpočtu sú priložené podrobné inštrukcie. Okrem toho, odoslaním výpočtu to pre Gnostik centrum nekončí. Samozrejmosťou je odpovedať na všetky vaše otázky týkajúce sa fertilného biorytmu e-mailom, písomne alebo telefonicky.

Podľa lekárov môžem otehotnieť len pri umelom oplodnení. Má pre mňa výpočet podľa biorytmickej metódy význam?​

Aj v takomto prípade bude dobré, ak sa tak udeje v súlade s fertilným biorytmom. Zlepší sa vaša šanca na úspešné otehotnenie.
Rovnako bude pre vás plus, ak navštívite Gnostik centrum alebo iné pracovisko, ktoré sa venuje celostnej medicíne a pokúsite sa ešte pred umelým oplodnením dať váš organizmus do čo najlepšej formy. Sem patrí napríklad aj cvičenie podľa Ľudmily Mojžíšovej.
Príprava spočívajúca len v podávaní umelých hormónov, ignorovanie fertilného biorytmu a neriešenie iných, z hľadiska konvenčnej medicíny nepodstatných, pre otehotnenie však veľmi dôležitých faktorov, vedie k častému zlyhaniu pokusov o umelé oplodnenie.

Sú potrebné aj údaje môjho partnera?​

Pre samotný výpočet plodných dní nie. I keď biorytmy ovplyvňujú v rovnakej miere aj muža, fertilný cyklus je špecifický pre ženský organizmus. Treba však pripomenúť, že zhruba u polovice neplodných párov je príčina na strane muža. Preto ak váš partner zatiaľ nebol na odbornom vyšetrení, je potrebné aby tak urobil.

Mala som potrat. Nabudúce by som sa tomu chcela vyhnúť. Môže mi pomôcť biorytmická metóda?​

Biorytmická metóda vám umožní vybrať tú najlepšiu „štartovaciu čiaru“. Na samotný priebeh tehotenstva má vplyv veľa faktorov. – Váš zdravotný i psychický stav, predchádzajúce tehotenstvá, genetika, imunitný a hormonálny systém. Ak ste už podstúpili klasické vyšetrenia a liečbu, a chcete pre seba a svoje budúce dieťatko urobiť čo najviac, dohodnite si termín v Gnostik centre v Topoľčanoch. Metódy, ktoré používame, sú založené zväčša na reflexológii a tradičnej ázijskej medicíne. Pomáhajú prirodzeným spôsobom. Bez rušivých alebo umelých zásahov pripravia váš organizmus na otehotnenie a bezproblémový priebeh tehotenstva.

Čo ešte, okrem biorytmickej metódy a klasickej liečby, mi môže pomôcť?​

Skúsenosti zo ženami trpiacimi na neplodnosť alebo gynekologické poruchy ukazujú, že okrem všeobecne známych a liečených príčin tu môže zohrávať svoju úlohu aj inervácia (vplyv nervových vlákien, vychádzajúcich z miechy na vnútorné orgány) v oblasti panvy, a teda celkový stav vašej chrbtice. V r. 1971 vypracovala česká rehabilitačná sestra Ľudmila Mojžíšová ucelený súbor nenáročných cvičení zameraných na riešenie tohto problému s veľmi dobrým efektom. Pomôcť vám samozrejme môže aj každá forma prírodnej terapie, ktorá sa snaží pristupovať k človeku celostne. Dobré výsledky sa dosahujú akupunktúrou, zvlášť s akupunktúrou mikrosystémov. Vhodné je použitie aurikuloterapie, ktorá môže zvládnuť aj niektoré hormonálne poruchy. Uplatní sa Sujok či reflexológia. Tieto metódy majú výhodu v tom, že sú absolútne neškodné, bez vedľajších účinkov. Môžete ich po príslušnom zaškolení aplikovať aj sama a bez obáv kombinovať s inou liečbou. Viac o týchto možnostiach sa môžete dozvedieť na stránkach Gnostik centra.

Ako si môžem zvoliť pohlavie dieťaťa, keď viem, že o tom rozhodujú chromozómy X alebo Y mužskej spermie?​

Prax dokazuje, že predsa len to do veľkej miery možné je. Ženské vajíčko totiž neprijme každú spermiu v štýle „kto skôr príde“.
Funguje tu zložitý výber, ktorého mechanizmus nám ešte zďaleka nie je známy. Ďalšia teória snažiaca sa vysvetliť tento jav predpokladá, že prevládajúci biorytmus v organizme ženy vytvára také biochemické prostredie, ktoré je selektívne vhodnejšie pre pohyb a prežitie spermií nesúcich príslušné chromozómy.

Nikdy som nepočula o biorytmoch. Môžem sa na takúto metódu spoľahnúť?​

Náuka o biorytmoch je známa viac ako storočie. Za ten čas sa  vo svete uskutočnilo množstvo experimentov aj projektov, ktoré jej opodstatnenosť potvrdzujú. Za mnohé spomeniem len štúdie z Humboldtovej univerzity v Berlíne, alebo farmaceutickej spoločnosti Pfizer. V súčasnosti možno biorytmy považovať za dostatočne preukázané.

Momentálne užívam hormonálnu antikoncepciu. V budúcnosti však chceme mať dieťatko. Koľko týždňov pred otehotnením treba vysadiť tabletky?​

Všeobecne sa odporúča počkať s otehotnením ešte 3 až 4 mesiace po vysadení hormonálnej antikoncepcie. Za ten čas môžete ako náhradu použiť prirodzene neplodné dni, podľa biorytmickej metódy.

Máte ešte nejaké otázky? Napíšte nám.

    Opíšte tento kód: captcha